بازدید کل: 339441

بازدید امروز: 43

بازدید دیروز: 132

برگزاری چهارمين دوره آموزش ضمن خدمت دبيران کاردانش رشته فرش

برگزاری چهارمين دوره آموزش ضمن خدمت دبيران کاردانش رشته فرش

 

 

 

چهارمين دوره آموزش ضمن خدمت دبيران کاردانش شاخه فرش دستباف به همت مرکز ملی فرش ايران در دانشگاه تربيت معلم تهران در حال برگزاری است.
 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ايران؛ چهارمين دوره آموزش ضمن خدمت دبيران کاردانش شاخه فرش دستباف، با حضور 80 نفر از دبيران (هنرآموزان) فرش دستباف از سراسر کشور از 12 تا 16 شهريورماه در دانشگاه تربيت معلم تهران در حال برگزاری است.
 

اين دوره، بر پايه اعلام نياز وزارت آموزش و پرورش درباره تمايل تعداد زيادی از دانش آموزان و هنرجويان رشته فرش به فراگيری طراحی فرش با رايانه و پرکاربرد بودن اين نوع آموزش بيان شده است.
 

اين گزارش حاکی است؛ بنا به درخواست آموزش و پرورش از معاونت تحقيقات و آموزش مرکز ملی فرش ايران؛ اين مرکز دوره ياد شده را با هدف تامين زيرساخت های لازم برای طراحی فرش دستباف با رايانه برگزار کرد.
 

معاونت تحقيقات و آموزش مرکز ملی فرش ايران همچنين سرفصل های آموزشی هنرجويان اين رشته دوره آموزشی را آماده کرده است.
بر پايه اين گزارش؛ دوره طراحی فرش با رايانه، که از طريق فراخوان سايت وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل استان ها و ثبت نام معلمان، تشکيل شده است؛ به مدت 40 ساعت و برای پنج روز متوالی با موضوع "آموزش طراحی فرش دستباف با بهره گيری از رايانه" برگزار می شود.

 

يادآور می شود؛ با توجه به اينکه هنرآموزان حاضر در اين دوره آموزشی از تجربيات و سطوح علمی مختلفی برخوردار هستند؛ جلسات پرسش و پاسخ در پايان آموزش های هر روز، برگزار می شود.
 

همچنين؛ جزوات آموزشی به صورت مکتوب، تصويری و نرم افزارهای مخصوص طراحی فرش در اختيار هنرآموزان قرار گرفته است.
شايان ذکر است؛ استاد "فقيرحق"، استاد طراح شرکت سهامی فرش ايران و مدرس دانشگاه هنر تهران، مدرس اين دوره است.

 

يادآور می شود؛ در پايان دوره آموزشی، به هنرآموزان شرکت کننده، گواهی آموزش ضمن خدمت با عنوان طراحی فرش دستباف با رايانه، اعطا خواهد شد که جزو سوابق آموزشی و شغلی آنان محسوب می شود.
 

هنرآموزان اين دوره آموزشی از سراسر کشور و بيشتر از استان های فرشخيز در اين دوره شرکت کرده اند.
گفتنی است؛ در سه دوره قبلی آموزش ضمن خدمت دبيران کاردانش شاخه فرش دستباف، آموزش های طراحی با دست، رنگرزی و بافت به همت مرکز ملی فرش ايران به دبيران آموزش و پرورش سراسر کشور ارايه شد.

 

دوره طراحی فرش با رايانه، برای نخستين بار در کشور از سوی معاونت تحقيقات و آموزش مرکز ملی فرش ايران در دانشگاه تربيت معلم برگزار می شود.

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/6/15
تعداد بازدید: 1352
ارسال نظر