بازدید کل: 339871

بازدید امروز: 43

بازدید دیروز: 97

تفاهم‌ اشتغال ۴۲۰۰نفری در صنعت فرش دستباف متوقف شد

تفاهم‌ اشتغال ۴۲۰۰نفری در صنعت فرش دستباف متوقف شد

 

 

 

به گزارش عیارآنلاین، عبدالله بهرامی از توقف تفاهم‌نامه ۴جانبه برای اشتغال‌زایی۴۲۰۰ نفری در صنعت فرش دستباف خبر داد و گفت: بحث آموزش متقاضیان در این طرح توسط سازمان فنی و حرفه ای انجام می‌شد که چندین ماه است قرارداد به دلیل سهل انگاری از سوی فنی و حرفه ای تمدید نشده است.

 

 وی با بیان اینکه در مدت کوتاهی که این طرح انجام شد، برای ۶۰ نفر به صورت ثابت اشتغال ایجاد شده است گفت: برای آموزش هر نفر ۲۰ هزار تومان به سازمان فنی و حرفه ای هزینه پرداخت کردیم و در مجموع بالغ بر ۸۷میلیون تومان حقوق پرداخت کردیم. حدود ۳۵۰ میلیون تومان هزینه تجهیزات کردیم.

 

 بهرامی  افزود:اولین گام برای دریافت تسهیلات از صندوق مهر امام رضا داشتن گواهینامه سازمان فنی و حرفه ای است که متاسفانه حدود چند ماه است که این سازمان با انعقاد قرارداد مجدداً‌ موافقت نکرده است.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی تولید کنندگان فرش دستباف با بیان اینکه این طرح به عنوان اشتغال ارزان معروف بود گفت:تامین اعتبار کل این طرح معادل ۵۰ میلیارد تومان توسط صندوق مهر امام رضا در کل کشور برای یکسال است . قرار بود این طرح در طول یکسال به کل کشور تعمیم داده شود اما با وجود گذشت چندین ماه از سال در چند استان پایلوت اجرا و در حال حاضر مدت زیادی است که قرارداد با فنی و حرفه ای به پایان رسیده و هنوز هم تمدید نیافته است.

 

بهرامی تأکید کرد: برای اجرای این تفاهم نامه سازمان فنی حرفه ای با آموزش تخصصی و مهارتی وظیفه توانمندسازی نیروی انسانی طرح را برعهده داشته و اتحادیه سراسری تعاونی های تولید فرش دستباف کشور نیز وظیفه ساماندهی و جذب بافندگان واجد شرایط و اجرای طرح در مواردی مانند طرح و نقشه، بازاریابی و عرضه محصولات و دستبافته های حاصل از طرح را عهده دار است که متأسفانه این سازمان نسبت به تمدید قرارداد اقدام نکرده است.

 

منبع: تسنیم

 

اخبار فرش

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/8/11
تعداد بازدید: 1003
ارسال نظر