بازدید کل: 339868

بازدید امروز: 40

بازدید دیروز: 97

بافت 30 هزار مترمربع فرش برای حرم‌های مطهر ائمه اطهار(ع)

بافت 30 هزار مترمربع فرش برای حرم‌های مطهر ائمه اطهار(ع)

 

 

 

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: 30 هزار مترمربع فرش توسط قالیبافان استان کرمان بافته و به حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) کشورعراق ارسال می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر،«محمدرضا پورابراهیمی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم‌اکنون از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران بافت 30 هزار مترمربع فرش برای حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) تعهد شده است.

 

وی با اشاره به نشست اخیر خود با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: در این نشست آمادگی استان کرمان برای بافت این میزان قالی اعلام شد.

 

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست مذکور به جمع‌بندی‌های‌ نهایی برای بافت 30 هزار مترمربع قالی مورد نیاز حرم‌های مطهر ائمه اطهار(ع) در عراق دست یافتیم، افزود: خوشبختانه این میزان قالی در استان کرمان بافته و به عراق ارسال می‌شود.

 

پورابراهیمی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون سازوکار لازم برای بافت این حجم گسترده قالی در استان کرمان فراهم است، اظهار کرد: بدون شک این مسأله می‌تواند تحولی بزرگ در صنعت فرش و قالی کرمان ایجاد کند.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس توافقات، قالی‌های بافته شده جایگزین قالی‌های کهنه در حرم‌های ائمه اطهار(ع) در عراق می‌شود، گفت: بر این اساس در آینده قالی‌های کهنه به کرمان انتقال داده شده و در یک مزایده به فروش رسانده است، می‌شوند.

 

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسأله باعث ایجاد یک گردش کار در صنعت قالی کرمان می‌شود، تصریح کرد: با این کار حرم مطهر ائمه اطهار(ع) در عراق از قالی‌های دستباف قالیبافان کرمانی پر می‌شود که این افتخاری برای استان کرمان است.

 

پورابراهیمی با تأکید بر اینکه با انتقال قالی‌های کهنه از حرم‌های ائمه اطهار (ع) استان کرمان متبرک می‌شود، افزود: بافت 30 هزار مترمربع قالی به صنعت قالی کرمان جان تازه‌ای می‌دهد و زمینه‌ی اشتغال دوباره‌ی قالیبافان استان را مهیا می‌‎کند.

 

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود با انجام این عمل خیر صنعت قالی کرمان به دوران اوج گذشته خود بازگردد، خاطرنشان کرد: بدون شک قالی کرمان نام و آوازه گذشته خود را هنوز حفظ کرده و با اندکی حمایت می‌تواند بازارهای قالی و فرش داخل و خارج از کشور را به دست آورد.

 

اخبار فرش

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/8/19
تعداد بازدید: 1058
ارسال نظر