بازدید کل: 344085

بازدید امروز: 23

بازدید دیروز: 113

بزرگترین مشکل اتحادیه های تعاونی فرش دستباف نبود سرمایه است

بزرگترین مشکل اتحادیه های تعاونی فرش دستباف نبود سرمایه است

 

 

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف گفت: عدم سرمایه گذاری برای زیرساخت فرش دستباف از مسائلی است که باعث از بین رفتن فرش دستباف شده است.

 

به گزارش ایرنا، عبدالله بهرامی درباره بازار فروش فرش دستباف در کشور، افزود: یکی از دلایلی که مردم فرش دستباف نمی خرند، این است که مردم تصور می کنند قیمت فرش دستباف گران است.

 

وی با بیان اینکه فرش دستباف مزایای بسیاری دارد، اظهار داشت: متأسفانه تبلیغات درستی درباره فرش دستباف صورت نگرفته در بسیاری از تبلیغات تلویزیونی به راحتی تبلیغات فرش ماشینی دیده می شود اما هیچ گونه تبلیغی درباره فرش دستباف نیست.

 

بهرامی ادامه داد: اینکه مصرف کننده ای بخواهد فرشی با تنوع رنگ بالا و میزان ابریشم زیاد را انتخاب کند، قیمت آن کمی بالاتر می رود اما اگر بخواهیم صرفاً یک فرش دستباف برای مصرف انتخاب کنیم، نیازی به خرید فرش با قیمت گران نیست.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف با تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه تهیه و توزیع مواد اولیه، گفت: برای ایجاد زیرساخت فرش دستباف تاکنون اقدامی نکرده ایم، این در حالی است که بانک ها می توانند عامل مهمی برای فروش کالا باشند، یعنی فرش را با قیمت اقساط طولانی مدت به مشتری واگذار کنند.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته تعداد فروشگاه های عرضه فرش ماشینی در کشور افزایش یافت، افزود:این مسئله نشان دهنده آن است که بازار خرید فرش در کشور وجود دارد اما کسی از تولیدکننده فرش دستباف حمایت نمی کند.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف با تأکید بر اینکه کلید گمشده توسعه تعاونی های فرش دستباف سرمایه است، گفت: علاوه بر این مسئله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در ایجاد تعاونی ها نظارت کند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه هزار و 260 تعاونی در کشور مشغول فعالیت است، افزود: در سال 93 حدود 200 تعاونی به تعداد تعاونی های کشور افزوده شده و این مسئله یک آسیب است، کمیت تعاونی ها روز به روز در حال گسترش اما تولید، بازاریابی، فروش و در حالت کلی چرخه تولید تا مصرف فرش دچار مشکل و نیازمند رسیدگی است.

 

بهرامی اضافه کرد: بزرگترین مشکل اتحادیه های تعاونی فرش دستباف نبود سرمایه در اختیار است چه در امر تولید مواد اولیه که حتی ما در برخی کارگاه ها قادر به فرآوری هم نیستیم، گاهی استفاده از برخی مواد اولیه سبب کاهش کیفیت می شود که دلیل تمام آنها نبود سرمایه در این بخش است.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف با بیان اینکه تأمین این سطح از مواد اولیه برای اتحادیه مقدور نیست، ادامه داد: تعاونی قادر به تأمین این سطح از مواد اولیه نیست و به همین منظور مواد اولیه خود را از بازار تآمین می کند برهمین اساس قیمت و کیفیت محصول دستخوش تغییر می شد. برهمین مبنا عدم سرمایه گذاری در این سطح از تعاونی ها کاملا مشهود است و با حداقل امکانات آنرا مدیریت می کنیم.

 

وی تصریح کرد: تأمین سرمایه در تعاونی فرش دستباف تنها در تامین مواد اولیه نیست بلکه برای خرید تولیدات، حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، بازاریابی، برندسازی و تبلیغات اتحادیه تعاونی نیاز به سرمایه گذاری دارد.

 

اخبار فرش

 

 

 

تاریخ ارسال: 1394/1/31
تعداد بازدید: 1123
ارسال نظر