بازدید کل: 338614

بازدید امروز: 36

بازدید دیروز: 92

طرح شناسنامه دار کردن فرش دستباف بروجرد آغاز شد

طرح شناسنامه دار کردن فرش دستباف بروجرد آغاز شد

 

 

 

رییس اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد از آغاز طرح شناسنامه دار کردن فرش دستباف درا ین شهرستان خبر داد.

 

به گزارش ایرنا؛ مهدی شریف طبع افزود: شناسنامه دار کردن فرش بروجرد سالهاست به دلیل مبادله تولیدات بروجرد در بازارهای کشور به نام دیگر استانها توسط بافندگان و متولیان شهرستان مطرح شده است.

 

وی با بیان اینکه کار شناسنامه دار کردن تولیدات فرش بروجرد با همکاری یکی از تشکل های غیردولتی آغاز شده است، گفت: امیدواریم با همکاری بافندگان و کارگاه های تولید فرش و دستگاه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی، فنی و حرفه ای و تامین اجتماعی، شناسنامه دار کردن فرش در بروجرد اجباری شود.

 

وی افزود: تولیدات و ذوق بافندگان بروجردی با آغاز طرح شناسنامه دار کردن فرش دستباف، با نام بروجرد در کشور و حتی دنیا معرفی می شوند و دست دلالان و سودجویان این حوزه نیز کوتاه می شود.

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد اظهار داشت: متاسفانه فرش بروجرد در سال های گذشته به خوبی معرفی نشده است و به همین دلیل هنر قالیبافان شهرستان به نام دیگر استان های کشور فروخته می شود.

 

وی شناسنامه دار کردن تولیدات بروجرد را در معرفی و رونق اقتصادی هنر قالیبافی در این شهرستان ضروری خواند و افزود: شهروندان بروجردی برای رونق اقتصادی قالیبافی این هنر دست را زینت بخش خانه های خود کنند.

 

شریف طبع گفت: بیش از چهار هزار نفر از شهروندان بروجرد از طریق تعاونی ها، تعاونی روستایی و اتحادیه صنفی فرش در هنر قالیبافی دستباف فعالیت دارند.

 

وی افزود: به دلیل اینکه مرکز جامعی برای خریداری تولیدات شهرستان بروجرد وجود ندارد، قالی های بافته شده به استان های دیگر صادر می شوند لذا آماری از تولیدات سالانه فرش در بروجرد در دست نیست.

 

شهرستان بروجرد با حدود 400 هزار نفر جمعیت بعد از خرم آباد دومین شهرستان بزرگ استان لرستان است.

 

قالیبافی، قالیچه بافی و ورشوسازی از جمله صنایع دستی شاخص شهرستان بروجرد محسوب می شوند.

 

اخبار فرش

 

 

 

تاریخ ارسال: 1394/1/31
تعداد بازدید: 1514
ارسال نظر