بازدید کل: 339872

بازدید امروز: 44

بازدید دیروز: 97

فرش خلیج فارس در هرمزگان رونمایی می شود

فرش خلیج فارس در هرمزگان رونمایی می شود

 

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: فرش خلیج اثر استاد احد خرسند آگاهی از استان تبریز همزمان به پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس در بندرعباس رونمایی می شود.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، علیرضا درویش‌نژاد گفت: فرش خلیج فارس یک اثر فاخر هنری و برگرفته از نقش های قدیمی سیاحان اروپایی است که در آن به صورت خاص به خلیج فارس پرداخته و تمام مناطق و مشخصات آن با دقت ترسیم شده است.

دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس در خصوص ابعاد و خصوصیات این اثر هنری اظهار داشت: فرش خلیج فارس در ابعاد 100×100 سانتی‌متر با بیش از 60 هزار گره در سبک تبریز بافته شده است که در آن به وضوح اشاره شده که خلیج فارس و حتی بخشی از حاشیه جنوبی آن متعلق به مملکت پارس است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت استان تبریز در پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس بیان کرد:‌ دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خلیج فارس در استان هرمزگان وظیفه هماهنگی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های مرتبط با این جشنواره را در سراسر کشور و استان‌های مختلف بر عهده دارد و امسال نیز شاهد حضور بسیاری از استان ها در جشنواره پنجم هستیم.

 

وی عنوان کرد: همزمان با روز ملی خلیج فارس با حضور استاد احد خرسند آگاهی و جمعی از هنرمندان برجسته در رشته‌های مختلف و مقامات عالی رتبه کشوری، استانی، پژوهشگران، اساتید و مورخان از فرش خلیج فارس رونمایی بعمل می آید.

 

گفتنی است؛ پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس 7 الی 15 اردیبهشت در بندرعباس جزیره هرمز و سایر شهرستان های هرمزگان برگزار می شود.

 

اخبار فرش

 

 

 

تاریخ ارسال: 1394/2/4
تعداد بازدید: 1237
ارسال نظر