بازدید کل: 339865

بازدید امروز: 37

بازدید دیروز: 97

ستاد مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف تشکیل جلسه داد

ستاد مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف تشکیل جلسه داد

 

 

 

دومین نشست ستاد "سومین مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف" با حضور روسای انجمن های ‏طراحان و نقاشان فرش و روسای ادارات فرش استان های معین برگزار شد.‏

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، دبیر سومین مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف با بیان اینکه در این جلسه ترکیب هیات داوران شناخته شد افزود:  ترکیب 7 نفره داوران شامل یک نفر صادرکننده پیشکسوت، یک نفر پژوهشگر در زمینه طرح و نقشه فرش مناطق، یک نفر هنرمند صاحب نام در حوزه هنرهای تجسمی و زیباشناسی و 4 نفر از استادان طراحی صاحب نام فرش ایران خواهد بود.

 

یاسر حنیفی افزود: آثار با رویکرد کلی ابداع و نوآوری در طرح و رنگ فرش دستباف ایران در دو شیوه انتخاب می شود که شیوه اول آن، شیوه گردان است که در قالب اصول و پایه های طراحی سنتی شامل آثار سیاه قلم و رنگی است و شیوه دوم شکسته و ذهنی و بر اساس اصالت های فرش منطقه که شامل آثار رنگی است.

 

وی افزود: علاوه بر سطح حرفه ای، مسابقه در سطح دانشجویی نیز در دو شیوه ذکر شده برگزار می شود و به سه اثر برگزیده در هر شیوه هدایایی اهدا میشود.

 

مهلت دریافت آثار تا آخر اردیبهشت ماه تمدید شد

 

همچنین دبیر سومین مسابقه سراسری طرح نقشه فرش دستباف تصریح کرد: مهلت دریافت آثار که تا 15 اردیبهشت ماه بود تا پایان اردیبهشت ماه 1394 تمدید شد.

 

اخبار فرش

 

 

 

تاریخ ارسال: 1394/2/9
تعداد بازدید: 1218
ارسال نظر