بازدید کل: 338614

بازدید امروز: 36

بازدید دیروز: 92

برای صادرات فرش باید در رسانه های خارجی تبلیغ کرد

برای صادرات فرش باید در رسانه های خارجی تبلیغ کرد

 

 

 

فرش دستباف نیاز مبرم به تبلیغات در رسانه ها و به ویژه رسانه های خارجی دارد.

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر قرار است مبلغی از غرفه‌داران نمایشگاه های فرش دستباف اخذ شود، بهتر است این مبلغ صرف تبلیغات در رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های بین‌المللی شود.

 

محمد جواد مختار‌زاده همچنین با اشاره به شرایط نمایشگاه فرش تهران حضور فروشندگان داخلی و خارجی را در کنار یکدیگر در نمایشگاه ضروری دانست و عنوان کرد: هیچ گاه نمایشگاه‌های تفکیک شده فروش فرش دستباف داخلی و خارجی (صادراتی) موفق نبوده است.

 

وی عدم موفقیت برگزاری نمایشگاه تخصصی فرش صادراتی را تعداد کم صادرکنندگان فرش دستبافی دانست که صرفا فعالیت صادراتی دارند و گفت این گروه که بدون نگاه به فروش داخلی و در حد استانداردهای بین المللی بخواهند در نمایشگاه حاضر شوند  حتی یک سالن نمایشگاهی را هم تکمیل نمی کنند.

 

این صادرکننده فرش دستباف با تأکید بر لزوم جلوگیری از ورود فرش‌های ناشور و معیوب به نمایشگاه فرش دستباف، از تخفیف‌های بسیار زیاد عرضه فرش در برخی غرفه‌ها انتقاد کرد و اظهار داشت: تعدادی از غرفه دارها اقدام به فروش فرش تا 70 درصد تخفیف مبادرت کردند که این کار اصلا اصولی نیست و بازار فرش را خراب می کند.

 

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرش ایران همچنین با تاکید بر لزوم هماهنگی ها و اعلام زودهنگام برگزاری نمایشگاه برای دعوت از مهمانان خارجی گفت: در نمایشگاه‌های خارجی از چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه، دعوت‌نامه‌هایی به صادرکنندگان فرش در نقاط مختلف جهان ارسال شده و از آنها برای حضور در نمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی دعوت می‌شود و ما هم باید از این کار، الگوبرداری کرده و در نمایشگاه‌های بعدی استفاده کنیم.

 

مختارزاده هدف از برگزاری نمایشگاه فرش دستباف را عرضه تولیدات فرش دستباف ایرانی عنوان کرد و برگزاری آن را به شکل ترکیبی از فروش داخلی و صادراتی مناسب دانست.

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/6/27
تعداد بازدید: 1100
ارسال نظر