بازدید کل: 339868

بازدید امروز: 40

بازدید دیروز: 97

جای خالی دانشکده هنر برای توسعه و علمی کردن هنر-صنعت فرش در کهگیلویه و بویراحمد

جای خالی دانشکده هنر برای توسعه و علمی کردن هنر-صنعت فرش در کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

رئیس اداره فرش کهگیلویه و بویراحمد گفت: جای خالی دانشکده هنر برای توسعه و علمی کردن هنر- صنعت فرش در کهگیلویه و بویراحمد احساس می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدرضا مشیری اظهار کرد: سالانه سه هزار مترمربع انواع فرش‌های پشمی، ابریشمی و گلیم توسط بافندگان کهگیلویه و بویراحمد بافته می‌شود.

 

رئیس اداره فرش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: چهار هزار بافنده فرش در کهگیلویه و بویراحمد با وجود مشکلات و موانع به این حرفه مشغول هستند.

 

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالا و تعداد زیاد علاقمندان به این رشته، لزوم ایجاد دانشکده هنر برای پرورش این افراد در این استان احساس می‌شود.

 

این مسئول صادرات فرش را از مهمترین مشکلات اداره فرش دانست و گفت: گمرک استان به طور مستقیم فرش استان را صادر نمی‌کند، باید ابتدا فرش خریداری شود و بعد به نام خریدار صادر شود که تاکنون کسی برای خرید فرش دستباف استان کهگیلویه و بویراحمد مراجعه نکرده است.

 

مشیری با بیان اینکه فرش دستباف استان با موانع زیادی مواجه است، تصریح کرد: بانک‌ها با پرداخت وام‌های کم‌بهره به متقاضیان فرش مقاومت می‌کنند و وام کم‌بهره به بافندگان فرش نمی‌دهند.

 

رئیس اداره فرش کهگیلویه و بویراحمد افزود: بافندگان قادر به پرداخت وام با بهره بالا نیستند که لازم است اتحادیه تعاونی فرش هر چه سریعتر تشکیل شود.

 

وی اضافه کرد: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت صندوقی برای حمایت از بافندگان فرش در مناطق محروم کشور تشکیل دهد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در تدارک هستیم که تفاهم‌نامه‌ای با صندق مهر امام رضا(ع) منعقد کنیم تا این صندوق وام با بهره چهار درصد در اختیار بافندگان قرار دهد.

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/6/31
تعداد بازدید: 1185
ارسال نظر