بازدید کل: 339871

بازدید امروز: 43

بازدید دیروز: 97

به ۲۰۰ بافنده گیلانی فرش دستباف، تا سقف ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی اعطاء می‌شود

به ۲۰۰ بافنده گیلانی فرش دستباف، تا سقف ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی اعطاء می‌شود

 

 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از اعطای ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۰۰ قالیباف گیلانی خبر داد.

 

به گزارش ایلنا، علی منتظری با اشاره به آغاز معرفی بافندگان فرش دستباف و واجد شرایط دریافت تسهیلات بانکی در استان تصریح کرد: براساس مصوبه کارگروه اشتغال استان گیلان و به منظور حمایت از قالیبافان، همانند سال‌های گذشته ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان اعطا می‌شود.

 

وی با اشاره به آغاز معرفی۲۰۰ قالیباف در سراسر استان به سه بانک عامل مربوطه خاطر نشان کرد: میزان تسهیلات به هر بافنده فرش دستباف ۵۰ میلیون ریال است که با مهلت بازپرداخت سه ساله در اختیار واجدین شرایط قرار می‌گیرد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر جایگاه فرش دستباف در ایجاد اشتغال و کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده در عرصه تولید فرش دستباف ایرانی از فعالیت ۱۰ هزار بافنده فرش دستباف در استان خبر داد و افزود: از این تعداد هفت هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در سطح استان  هستند.

 

پیش از این سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در راستای حمایت دولتی از بافندگان فرش دستباف تفاهم نامه سه جانبه‌ای را با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و صنایع دستی و گردشگری استان منعقد کرد تاحمایت ویژه‌ای از اشتغال و توسعه آموزش‌های بازار محور در امر آموزش، تولید، بازاریابی و فروش به انجام رساند.

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/6/31
تعداد بازدید: 1229
ارسال نظر