بازدید کل: 330871

بازدید امروز: 67

بازدید دیروز: 154

تولید فرش‌های دستباف به ارزش 26 میلیارد ریال توسط مددجویان آذربایجان غربی

تولید فرش‌های دستباف به ارزش 26 میلیارد ریال توسط مددجویان آذربایجان غربی

 

 

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان غربی از تولید فرش‌های دستباف به ارزش 26 میلیارد ریال توسط مددجویان آذربایجان غربی در طول پنج ماه امسال خبر داد.

 

به گزارش فارس؛ مهدی طالب‌سهیلی اظهار داشت: خودکفایی و ایجاد زمینه‌های اشتغال پایدار برای مددجویان از جمله رسالت‌های اصلی کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی در سال‌های اخیر بوده است.

 

وی در این میان به رونق صنعت قالیبافی در استان و به ویژه در میان بانوان روستایی اشاره کرد و افزود: در طول پنج ماه امسال یک هزار و 844 متر مربع قالی دستباف، به همت قالیبافان مددجوی زیر پوشش کمیته امداد استان تولید شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این تولیدات در قالب 726 تخته فرش و تابلو فرش بوده‌اند.

 

وی با توجه به سودآور بودن اجرای این طرح، به ارزش ریالی تولیدات مددجویان در زمینه قالیبافی در طول پنج ماه امسال اشاره کرد و افزود: با توجه به نظرات کارشناسان مربوطه، ارزش ریالی این تولیدات بیش از 26 میلیارد ریال عنوان شده است.

 

طالب‌سهیلی با اشاره به ارائه تسهیلات لازم به مددجویان در اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی، به حمایت‌های آن در زمینه بازاریابی و فروش محصولات و تولیدات مددجویان نیز اشاره کرد و افزود: بخشی از قالی به منظور فروش به مراکز خدمات تولیدی و بازرگانی کمیته امداد مرکزی ارسال می‌شوند تا با فروش این محصولات، سود خالص آن نیز به تولیدکنندگان پرداخت شود.

 

وی به استقبال خوب مددجویان از اجرای طرح‌های قالیبافی اشاره کرد و افزود: کمیته امداد آذربایجان غربی آماده ارائه خدمات لازم به مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی است و به طرق مختلف در مراحل مختلف اجرای طرح‌ها از مددجویان حمایت می‌کنند.

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/7/3
تعداد بازدید: 1152
ارسال نظر