بازدید کل: 330864

بازدید امروز: 60

بازدید دیروز: 154

بافت 8 میلیارد ریال فرش‌ دستباف توسط مددجویان خویی

بافت 8 میلیارد ریال فرش‌ دستباف توسط مددجویان خویی

 

 

 

مدیر کمیته امداد خوی از بافت فرش‌های دستباف به ارزش بیش از هشت میلیارد ریال توسط مددجویان خویی در طول نیمه نخست امسال خبر داد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران علی زینالی اظهار داشت:‌ خودکفایی و توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد، یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد خوی بوده و در این راستا نیز گام‌های خوبی برداشته شده است.

 

وی یکی از اقدامات موثر در این زمینه را مربوط به قالیبافی مددجویان تحت حمایت خود دانست و افزود: بخش قالیبافی در میان خانواده‌های مددجوی خویی جایگاه مناسبی داشته و ظرفیت‌های خوبی در این زمینه در شهرستان خوی دیده می‌شود.

 

زینالی در همین راستا از تولید 122 تخته قالی توسط مددجویان خویی در طول نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: این قالی‌های دستباف در متراژ حدود 600 متر مربع بافته و آماده شده‌اند.

 

وی به میزان سود حاصل از بافت این قالی‌ها اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی قالی‌های بافته شده توسط مددجویان بیش از هشت میلیارد و 120 میلیون ریال بوده است.

 

وی با اشاره به تلاش‌های کمیته امداد برای بازاریابی و عرضه محصولات تولید شده به بازار مصرف، گفت:‌ از محل فروش این فرش‌ها پنج میلیارد و 200 میلیون ریال سود خالص عاید مجریان این طرح‌های قالیبافی شده است.

 

 

 

تاریخ ارسال: 1393/7/10
تعداد بازدید: 1306
ارسال نظر