بازدید کل: 344095

بازدید امروز: 33

بازدید دیروز: 113

12 هزار بافنده فرش در سبزوار و خوشاب فعالیت دارند

12 هزار بافنده فرش در سبزوار و خوشاب فعالیت دارند

 

 

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: 12 هزار بافنده فرش در شهرستانهای سبزوار و خوشاب در قالب دو مجتمع و کارگاههای خانگی فعالیت می کنند.

 

'علی امیدبخش' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد پس از ارزیابی تخصصی اداره صنعت و معدن 'کارت عضویت' دریافت کرده اند.

 

وی متراژ تولید ماهانه فرش را در این شهرستانها هزار مترمربع عنوان و بیان کرد: سبزوار در تولید فرش جزو شهرستانهای برتر در سطح استان خراسان رضوی است .

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار شناساندن این هنرصنعت را به بازارهای جهانی با برگزاری نمایشگاه بسیار تاثیرگذار عنوان کرد.

 

وی اظهار داشت: هر چند برای تسهیل صادرات محصول در دولت کارهای خوبی انجام شده ولی این بخش نیازمند توسعه بیشتری است.

 

او در ادامه با اشاره به کمبود مجتمعهای قالیبافی در سبزوار گفت: اعطای تسهیلات بلندمدت در این بخش موجب ساخت تعداد بیشتر مجتمعهای قالیبافی می شود .

 

وی همچنین حمایت از تاسیس مجتمعهای بزرگ قالیبافی را در راستای تمرکز بافندگان و نظارت بیشتر در جهت بافت مرغوب ضروری دانست.

 

او در همین راستا بر حمایت هرچه بیشتر قالیبافان و تولیدکنندگان فرش تاکید و بیان کرد: می بایست علاوه بر بیمه با توجه به کار بافندگان حمایتهای خاص بهداشتی و پزشکی نیز برای آنان در نظر گرفته شود.

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار جلوگیری از ورود مواد اولیه نامرغوب، اعزام تولیدکنندگان فرش به بازارهای هدف و تکمیل فرآیند بیمه را از موارد مهم در حمایت از این قشر عنوان کرد.

 

امیدبخش همچنین نبود نقدینگی در بخش تولیدکنندگان فرش عمده، پایین بودن دستمزد بافندگان و افزایش قیمت مواد اولیه را از جمله مشکلات تولیدکنندگان و بافندگان فرش عنوان کرد .

 

سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

'سلطان آباد' مرکز شهرستان تازه تاسیس و 38 هزار نفری خوشاب نیز در فاصله 197 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

 

اخبار فرش

کارپت کالا فرش ایرانی قیمت فرش بازار فرش فرش دستبافت فرش کرک ابریشم فرش قیمت نخ جوت ابریشم کاشان اران و بیدگل فرش شفقی تبریز سجاده فرش مساجد لیست قیمت فرش فرش 440 شانه فرش 500 شانه 700 شانه 1000 شانه تراکم فرش فرش فروش بازار فرش فرش فرهی فرش راوندtva vg,kn tva hdvhkd rdlj tva tva nsjfhtj nsjfhtj tva nsjfhtj tva hdvhkd tva o,f tva atrd tva gdsj rdlj tva 700 ahki tva 1050 ahki tva 500 ahki 440 ahki tva ;vl tva can;d tv,a tva hdkjvkjd tv,a hdkjvkjd tv,a tva nsjfhtj tva  tva sh,dk sjhvi ;,dv dcn

تاریخ ارسال: 1393/7/24
تعداد بازدید: 1224
ارسال نظر